Domů » pouzdra na revolvery

pouzdra na revolvery

Pouzdro na revolver Rast & Gasser M1898 používané R-U kavalerií

  Je vyrobeno jako přesná replika dragounského pouzdra používaného rakousko-uherskou armádou ještě za 1. světové války.

  Pouzdro je ručně šité z přírodní leštěné hlazenice. Lemovaná klopa se zapíná na kožený knoflík. Pouzdro je tvarované a opatřené závěsem přes rameno, jehož přezka je podložená. Na závěsu jsou ještě dvě poutka na provlečení opasku. Na zadní straně je šití zahloubené v drážce, aby nedošlo k předření nití.

Pouzdro na revolver Bodeo M1889

  Věrná replika pouzdra na revolver Bodeo, který používala italská armáda ještě během 1. světové války.

  Pouzdro je ručně šité – tělo z jednoho kusu, ke kterému je přišitá klopa. V horní části je lemované. Klopa se uzavírá můstkem a jazykem z usně našitým na klopě. Na zadní straně je opatřeno dvěma závěsy pro upevnění k opasku, závěsy jsou stavitelné přezkami.

  Je ručně barvené na zeleno – nejvěrnějším odstínem k originálu.

Westernový holster na revolver

  Klasické westernové pouzdro na revolver zvané „holster“. 

  Je vyrobené z ručně zdobené a barvené hovězí hlazenice s sheridanským stylem zdobení. Je opatřeno pojistkou na sedlářský knoflík proti vyklouznutí revolveru a dvěma řemínky k uvázání kolem stehna pro rychlé a snadné tasení.

  Pouzdro je vyrobeno (kromě řemínků a vsuvky) z jednoho nadvakrát přeloženého kusu dle historických předloh z Divokého západu – zadní části, na které je připevněna vsuvka pro zachycení těla vlastního pouzdra se říká „skirt“. Vykrojení v horní části je kvůli rychému vsunutí prstu do lučíku a snadnému přístupu ke spoušti.